«ՄալխասյանՇին» ՍՊԸ-ն հիմնադրվել է 2014 թվականին Սամվել Մալխասյանի կողմից: Այն Հայաստանում կայացած և զարգացման լուրջ հեռանկարներ ունեցող խոշոր շինարարական ընկերություններից է, որը մատուցում է միայն բարձրորակ ծառայություններ: Ըկերությունը հագեցած է ժամանակակից շինարարական տեխնիկայով, ինչն ապահովում է աշխատանքի կատարյալ արդյունք, իսկ մասնագետներն աչքի են ընկնում իրենց բարձր պրոֆեսիոնալիզմով:
Հիմնադրման առաջին իսկ օրվանից ընկերությունը որդեգրել է բարձրորակ, ինքնատիպ լուծումներով հագեցած սեյսմակայուն շինություններ կառուցելու քաղաքականություն, ինչի շնորհիվ ընկերությանը հաջողվել է շատ կարճ ժամանակահատվածում արժանանալ հաճախորդների վստահությանն ու գոհունակությանը: ՄալխասյանՇինն իր գործունեությունը սկսել է առանձնատների շինարարությունից և տարիների ընթացքում, ներդնելով նորագույն շինարարական տեխնոլոգիաներ, ձեռք բերելով ժամանակակից տեխնիկա, այժմ իրականացնում է նաև բարձրահարկ բնակելի շինությունների բարդ նախագծեր, արտադրական և հասարակական նշանակության մի շարք շենքերի շինարարական աշխատանքներ: Իր գործունեության ընթացքում ՄալխասյանՇինը մշտապես արժանացել է հաճախորդների բարձր գնահատականին, ինչն էլ ընկերության համար ներշնչանքի և անսպառ եռանդի աղբյուր է հանդիսացել:
Ընկերությունը տրամադրում ենք շինարարության հետ կապված ամբողջական ծառայությունների փաթեթ Հայաստանում: ՄալխասյանՇինը հավասարապես կարևորում է ցանկացած նախագիծ՝ անկախ նրա ծավալից և բարդությունից: Առաջնորդվելով շինարարական գործընթացը մշտապես կատարելագործելու, նոր տեխնոլոգիաներ ներդնելու և կատարյալ վերջնական արդյունք ապահովելու սկզբունքով՝ ընկերությունը ձեռք է բերել ճանաչում և վստահություն իր հաճախորդների շրջանում: Ինքնատիպ, գեղեցիկ, հարմարավետ և ամուր կառույցներ. սա ՄալխասյանՇինի անփոփոխ ձեռագիրն է:
«ՄալխասյանՇին»-ի ինտերիերում օգտագործվել են Կերամա Մարացցիի կերամիկական սալիկների և կերամոգրանիտի ''Греппи'', ''Риальто '', ''Сильвер Рут'', ''Меранти'', ''Рамбла'', ''Геркуланум'' և մի շարք այլ հավաքածուներ, ինչպես նաև ընկերության կողմից ներկայացվող սանիտարական կերամիկան։
Կերամա Մարացցիի կերամիկական սալիկների ''Греппи'' հավաքածուն հիանալի լուծում է պատերի և հատակի երեսպատման համար։ Բնական քարի իմիտացիայով ստեղծված կերամիկայի յուրաքանչյուր դետալ եզակի է իր տեսակի մեջ։ Հավաքածուի դեկորատիվ էլեմենտների բազմազանությունն ու շքեղությունն ուղակի հիացնում են։
Сильвер Рут իտալական մարմարի անվանումը լավագույնս բնութագրում է նրա էսթետիկան։ Մակերևույթին, որում միաձուլվում են տաք ավազային և դարչնագույն երանգները, հատվում են սպիտակ և մոխրագույն շողշողացող գծեր՝ նման ծառի արմատների հյուսքին։ Շնորհիվ Double Loading արտադրական տեխնոլոգիայի այս նրբագեղ և ամուր կերամոգրանիտե սալիկները դիմացկուն են խորը քայքայման հանդեպ։

MalkhasyanShin LLC was established in 2014 by Samvel Malkhasyan․ It is one of the established and prospective construction companies in the Republic which delivers only high quality services. The company is equipped with modern construction technologies which provide perfect work results, and its stuff is distinguished with their high professionalism.
Since the very first day of its establishment the company has adopted the policy of building high-quality, seismic resistant buildings with unique solutions, due to which the company has managed to gain the customers' trust and satisfaction within a very short period of time. MalkhasyanShin started its operation with building detached houses and over the years introducing latest construction technologies, acquiring modern equipment, now it executes complex projects of high-rise residential buildings, construction works of a number of industrial and commercial buildings as well. Throughout its operation, MalkhasyanShin has always been highly appreciated by the customers, which became a source of inspiration and inexhaustible energy for the company.
The company delivers a full package of construction services in Armenia. Any project, regardless of its size and complexity, is equally important for MalkhasyanShin. Guided by the principle of constantly improving the construction process, introducing new technologies and providing a perfect final result, the company has acquired recognition and confidence among its customers. Unique, beautiful, comfortable and strong structures: this is the permanent style of MalkhasyanShin.
In the interior of MalkhasyanShin ''Greppi'', ''Rialto'', ''Silver Root '', ''Meranti '', ''Rambla'', ''Ercolano'' and other collections of ceramic tiles and porcelain tile as well as the sanitary ware of Kerama Marazzi were used.
''Greppi'' collections of ceramic tiles and porcelain tiles from Kerama Marazzi is an excellent solution for wall and floor covering․ Each piece of ceramics imitating natural stone is unique in its design․ The variety and luxur of decorative elements of the collection simply admires.
The name of Italian marble Silver Root describes its aesthetics in the best way: in a surface combining warm sandy and brown shades, cross white and gray lines that look like tree roots. Thanks to Double Loading production technology, this elegant and durable porcelain tiles are resistant to deep abrasion.