Կերամա Մարացցին ներկայացնում է 2021 թվականի նոր «Կապսուլային» հավաքածուն
Այս տարի ցուցահանդեսի շրջանակներում Կերամա Մարացցին ներկայացրեց նորություններ բոլոր այն ապրանքային ուղղություններով, որոնք կարևորեն են ընկերության և նրա հաճախորդների համար։ Պատի և հատակի սալիկներից բացի, ներկայացված էին նաև սանիտարական կերամիկա, լոգասենյակի կահույք, հեղինակային դիզայնով բրենդային պաստառներ, ինչպես նաև սուպեր-մաքսի ֆորմատի կերամոգրանիտ՝ ինտերիերի և ֆասադների ձևավորման համար։
Այս տարի Կերամա Մարացցին ներկայացնում է Brick Plus կապսուլային հավաքածուն։ Նոր հավաքածուի շրջանակներում ներկայացված են կերամիկական և կերամոգրանիտե սալիկներ աղյուսի ակտուալ ձևաչափով, նախատեսված ներքին և արտաքին երեսպատման համար։ Ընկերության տեսականին ներառում է տասնյակ հավաքածուներ, որոնք թույլ են տալիս ստեղծագործել դիզայնի տարբեր ուղղություններով` միատոնից մինչև էթնիկ։
Ցուցահանդեսի մեծ մասը նվիրված էր լոգասենյակի համար նախատեսված նորություններին։ Սանիտարական կերամիկայի 2021 թվականի նոր Amaremare հավաքածուի համար Կերամա Մարացցիի դեզայներները ոգեշնչում ստացել են Ադրիատիկ ծովի ափերից։ Բնական երանգների մեջ կառուցվածքային պատերով ARTBASIN լվացարանները, ինչպես նաև Կերամա Մարացցիի տեսականու մեջ առաջին կորություն ունեցող լվացարանները անկասկած ցուցահանդեսի գլխավոր «հերոսներից» էին։
Նույնը կարելի է ասել նաև սուպերմաքսի ձևաչափի կերամոգրանիտե սալիկների մասին։ 160х320սմ չափսերով և 6 ու 11մմ հաստությամբ տպավորիչ սալիկները ներկայացված են տարբեր հյուսվածքներով․ Sahara Noir մարմարից և տրավերտինից մինչև գունավոր բետոն և պողպատ։ Այդ նյութերն ի զորու են հաշված րոպեների ընթացքում նոր մտքերով ոգեշնչել ներքին և ֆասադային հարդարմամբ զբաղվող դիզայներներին։
Ցուցահանդեսի փակող, բայց և ոչ պակաս կարևոր հատվածը Կերամա Մարացցի ընկերության հեղինակային դիզայնով բրենդային պաստառներն են։ Ոչ հյուսվածքային պաստառների ուղղությունը ընկերությունը սկսեց զարգացնել անցած տարի, իսկ 2021 թվականին արդեն նոր ոճային լուծումների մի ամբողջ շարք է ներկայացնում։ Տարբեր դիզայնները ներառում են երկրաչափություն և ծաղկային մոտիվներ, դասական նախշեր և ժամանակակից պատկերներ՝ արտադրված լավագույն իտալական գործարաններում։
Նյութերի մեծ մասը ցուցադրվում է առաջին անգամ և ցուցահանդեսի հյուրերն ունեին բացառիկ հնարավորություն ծանոթանալու նոր հավաքածուների, ինչպես նաև ինտերիերի ոճային լուծումների հետ, որոնք մշակվել էին հատուկ ցուցահանդեսի համար։

This year, within the framework of the exhibition Kerama Marazzi presented new materials in all product directions important to the company and its customers. In addition to wall and floor tiles, they include sanitaryware, bathroom furniture, branded wallcovering and supermaxi porcelain tiles for interior and facade use.
This year Kerama Marazzi presents the Brick Plus capsule collection. It features ceramic tiles and porcelain tiles in the ''brick'' size for interior and exterior finishes. The company's active range includes dozens of series, allowing you to experiment with brick layouts in a variety of designs, from monocolours to ethnics.
A large part of the exhibition was dedicated to new products for the bathroom. Our designers drew inspiration from the Adriatic coast for the Amaremare 2021 sanitaryware collection. The ARTBASIN washbasins with structured walls in natural colours and the first curved washbasin in Kerama Marazzi’s range were undoubtedly some of the biggest ''stars'' of the exhibition.
The same can be said of the porcelain stoneware of supermaxi size. The impressive 160x320 cm tiles in 6 mm and 11 mm thickness displayed a range of textures from Sahara Noir marble and travertine to coloured concrete and steel. These materials can inspire new interior design and create new facade ideas just in a minute.
The last, but not the least important section of the exhibition, is Kerama Marazzi’s wallcovering collection. The company began actively developing the wallcovering division last year, and 2021 has already brought a whole catalogue of new stylish solutions. Among the design options there are geometric and floral motifs, classic patterns and modern prints, executed at the level of the best Italian factories.
Most of the materials are being shown for the first time and visitors of the exhibition had a rare opportunity to experience the new collections – as well as stylish interior solutions designed specifically for the exhibition.